Porady prawne

Darmowe porady prawne udzielane w moim Biurze Poselskim oferowane są mieszkańcom od samego początku działalności. Do końca 2014 r. skorzystało z nich już około 4000 osób. Spotkania z prawnikiem cieszą się nieustająco dużym zainteresowaniem, a od 2011 roku poszerzony został ich zakres o dwie filie biura - oprócz Tarnowskich Gór pomoc prawnika oferowana jest także w Radzionkowie (ul. św. Wojciecha 15) i w Kaletach (ul. Lubliniecka 2).

Porady udzielane są po wcześniejszym umówieniu terminu – telefonicznie bądź osobiście. Konsultacje prowadzone są w każdym zakresie, a najczęściej poruszane kwestie dotyczą spraw rodzinnych, np. alimentów oraz zasad dziedziczenia. Wiele spraw dotyczy także porządkowania stanu prawnego nieruchomości oraz kwestii decyzji organów rentowych i emerytalnych.

Terminy porad ustalane są zawsze pod koniec poprzedniego miesiąca, w zależności od terminów, które odpowiadają prawnikom oraz działalności Biura Poselskiego. Niezmiennie są to trzy terminy w Biurze Poselskim w Tarnowskich Górach, oraz po jednym w każdej z filii: w Radzionkowie  i w Kaletach. Godziny przyjęć są niezmienne – od 12:00 do 16:00, dla każdej osoby przeznaczona jest półgodzinna konsultacja z prawnikiem.

Średnia liczba porad prawnych utrzymuje się na poziomie ok. 600 konsultacji rocznie.